Підготовка української митниці до вступу до ЄС
Представники уряду дають досить оптимістичні прогнози щодо того, коли Україна нарешті зможе стати повноправним членом Європейського Союзу. Деякі сміливо говорять про 2-4 роки. Але важливо розуміти, що членство буде неможливим доти, доки європейські партнери остаточно не переконаються у безпеці нових розширених кордонів.
Відповідальність за безпеку ляже на плечі української митної служби. Чи готова вона до таких змін зараз? Варто визнати, що ні. Але чи робиться щось для того, щоб змінити ситуацію на краще? Звичайно.
Підготовчі процеси
Як зазначає бізнес-аналітик Ігор Вісьтак у статті https://www.dialog.ua/press-release/284281_1699289213, впровадження електронної митниці є одним із правильних кроків у розвитку цього відомства. Але далеко не єдиним, який належить зробити нашою країною.
Деякі експерти вважають, що реорганізація митниці відбувається недостатньо активно. Так, існують певні проблеми та фактори, які заважають ефективно та швидко впроваджувати нові рішення та переходити на європейські стандарти. Важливо також враховувати недоброзичливих сусідів, через які митниця не може припинити виконувати функції агента безпеки та зосередитись лише на питаннях вільної торгівлі.
У своєму нинішньому стані українська митниця та митні пункти стануть фактично марними та непотрібними. Багато перевірок перестануть бути актуальними, оскільки Україна стане частиною вільної зони економічної торгівлі.
У процесі підготовки до вступу до Євросоюзу на Україну очікують численні зміни, глобальна реорганізація та перебудова більшості діючих процедур. Але влада впевнена, що Україна впорається з поставленими завданнями та ефективно виконуватиме нові функції. Тепер уже у складі ЄС.